Wifi Şifre Kırma IOS

Teknoloji » 13 Nisan 2019

Pazar payının büyük bir kısmını oluşturan APPLE ürünlerinin en çok satılanlarının başında yine akıllı cep telefonları geliyor. Ürünlerin popülerlik derecesi fiyatları pahalı olsa bile satmayı başarıyor ve rakiplerinin ucuzluk bandını korumak için çalıştıklarını düşünürsek iphone’ların maddi sıkıntısı olmadan kendini geliştirmeleri çok doğal. Steve hayatını kaybetmeseydi şüphesizki şuan Apple çok daha farklı ve daha güzel bir yerlerde olabilirdi. Her ne kadar güzel bir telefon desekte konu yazılım ve bizimde ilgi alanımız olan Wifi şifre kırma olunca tamamen kilitlenen bir telefon ile karşı karşıyayız. Çok katı kuralları bulunan mağazasında böyle bir programa izin vermeyen Apple  WPS özelliğinin güvensizliğinden dolayı cep telefonlarının modeme WPS özelliği ile bağlanmayı bile eklemememişti.

Hal böyle olunca binlerce kişiyi mağdur eden Apple ios işletim sistemleri için bir wifi kırma programı sunamıyor. Ama tabiki bu yazılımları mağazanızdan değilde dışardan temin etmek isterseniz iphone’ların yazılımını kırarak bu tür programları kullanabilirsiniz.

Wifi modemlerin güvenlik duvarlarını geçebilecek yazılımlar geliştirildikçe wifi modemlerde güvenlik duvarlarını genişletiyor ve güvenlikleri daha da üst seviyelere çıkarıyorlar. Bu konuda hâlâ bizim tercihimiz olan android yazılımlar ios wifi şifre kırma yöntemlerine nazaran çok daha başarılı olduğunu itiraf etmemiz gerekli. Açık kaynak kodlu olması bir yana sürekli güncellenebilir ve katı kuralları olmayan Google Play sayesinde bu programlardan geri dönüş sağlayan yazılımcılar geliştirmek için kendilerinde neden buluyorlar. Ama ios wifi kırıcı yapılmış olsa bile apple store üzerine atılamıyor ve verilen emekler tamamen boşa gidiyor diyebiliriz.

Avatar

Metin HIZLAN

Başlangıçta sadece karanlık vardı, ışık sonradan geldi!.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir