Komşunun internetini kullanma adabı!.

Genel » 29 Mart 2019

Bir zamanlar SEO’nun temeli hikaye anlatmaktan geçerdi, şimdi araya bir çok farklı bakış açısı girdi benim değiştiğim tek nokta hikaye yazmak yerine günlük tutmayı tercih ediyorum. Yeni sitemizin adı madem Wifi ile alakalı bizde yaşadığımız olayları anlatalımda kendimize gelelim dedik. 2014 yılına dayanıyor Dumpper programı ile tanışmamız, o zamandan beridir hep birlikte yaşadık onu kullandıkça ben geliştiğimi ve bir şeyleri öğrendiğimi hissettim, temelin wifi kırma olan bu program o dönemlerde komşunun internetini kullanmak konusunda büyük oranda yardımcı olmuştu. Windows tabanlıydı ve kullanımı oldukça kolaydı, 8MB boyutu ile 2 3 dakikada durulum yaşılıyor ve tabiki o zamanki modemlerin çoğunu sorunsuz kırabiliyordu.

Ama herkesle aynı sorunları bende yaşıyordum tabiki, şifresini kırdığım modemler bana uzaktı ve tam anlamı ile performans alamıyordum. Ama bizim insanımız biraz davar desem haksızlık etmiş sayılmam sanırım. Bedava internet bulmuşsun birazcık paraya kıy kendine wifi sinyal güçlendirici aparatlar al. Ben öyle yaptım TP Link menzil genişletici 300DBI bir anten alarak  kablosuz olarak aldığım sinyali aynı şekilde evimin içinde kablosuz olarak dağıtımını yaptım.

Yaklaşık olarak 150TL masraf yaparak hem hızlı internet kullanmak hemde evinizin içinde rahat rahat kullanabileceğiniz bir wifi ağınız olduğunu düşünsenize işte ben bunu aylar boyunca kullandım. Tabiki işimiz gereği biraz daha güçlü ve daha hızlı internetler kullanmak zorundayız. Onun için geldik ve internetimizi aldık kimsenin modeminde gözümüzde olmadı. Wifi şifresi kırmak isteyen kişilerede hâlâ destek oluyoruz ve bu konuda bilmeleri gerekenleri, nasıl gizleneceklerini, bağlandıkları modem tarafından bulunma durumlarına kadar bir çok konuda onları bilgi sahibi yapmak için uğraşıyoruz. Sizinde sormak istediğiniz konular ve bilgi almak istediğiniz şeyler varsa yorumlar yaparak ulaşabilirsiniz.

Avatar

Metin HIZLAN

Başlangıçta sadece karanlık vardı, ışık sonradan geldi!.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir