Bilgisayardan Wifi Şifre Kırma Yöntemi!.

Teknoloji » 10 Aralık 2019

Bilgisayar yıllar boyunca hayatımızın ve toplumun en teknolojik ürünlerinden birisi olarak bilindi ve sonrasında gelen teknolojilerin aslında mimarı olarak görüldü. Her şey bilgisayarlar üzerinde yapıldı ve atası olduğu bir gerçektir, bunu derinlemesine bakıldığında hesap makineleride bilgisayarların ama o ayrı bir konu. Her ne kadar ilerlerse ilesin ve mobil cihazların kullanımı zirve yapsada konu wifi kırma olduğu zaman bilgisayarlar her zamankinden daha çok performanslı. Uygulamalar ve mobil işletim sistemleri her ne kadar geniş kapsamlı olarak görülsede içerisine giriş oldukça zor. Bunun için size bilgisayardan wifi şifre kırma yöntemlerinden bahsetme gereği duyduk!.

Bilgisayar Wifi Kırma Programları!.

Bizimde yıllar boyunca kullandığımız program şüphesizki Dumpper, bu alanda windows tabanlı olarak çalışan ve binlerce modeme erişim imkanı sunan bu yazılım sayesinde wifi ağlara kolayca ulaşmanız mümkün. Modemlerin wps özelliklerini ve pin açıklarını kullanarak çalışan bu program sayesinde onlarca insan her hafta büyük bir internet faturası yükünden kurtuluyor diyebiliriz. Bilgisayardan wifi şifre kırma dediğimizde aklımıza gelen programların başında gelen Dumpper düşünüldüğü kadar zor değil ve yaklaşık 8MB boyutunda olduğunu biliyor muydunuz? Dumpper programını aynı zamanda Türkçe olarakta kullanabilirsiniz ve daha önce bağlandığınız modemlerin şifrelerini kolayca göstermek gibi özellikleride bulunmaktadır.

Bir çok program genellikle linux tabanlı işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Bir zamanlar wifi adaptörler ile birlikte CD ile satılan bu programları hatırlıyoruz. Gerçekten çok etkili ve şifre deneme yöntemi ile çalışan bu programlar hem kullanımı zordu hemde uzun süre boyunca şifre denedikleri için yeni modemler direk olarak korumaya geçiyordu. Program bu şekilde verimli olamıyordu.

Ama artık yerini Windows tabanlı olarak çalışan ve dakikalar içerisinde modem şifresini kıran yazılımlar yapıldı üstelik kırma oranı %60’ların üzerinde ilerliyor. Bilgisayardan wifi şifre kırma programı olan bu programı en eski Türkçe kaynak sitesi olan Dumpper‘dan indirebilirsiniz.

Avatar

Metin HIZLAN

Başlangıçta sadece karanlık vardı, ışık sonradan geldi!.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir